Vëllezërit Geci nga Drenica lirohen nga burgu – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Vëllezërit Geci nga Drenica lirohen nga burgu

17:59 | 12 Tetor 2018

Mbrëmë janë liruar vëllëzërit nga Drenica Rrustem dhe Hetem Geci, këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express avokati i këtij rasti, Mahmut Halimi.

Halimi tha shkurtë se lajmi i dhënë në media është i vërtetë dhe të njejtit janë liruar mbrëmë nga burgu.

Vëllëzërit Geci ishin shpallur fajtorë për krim të luftës kundër popullatës civile për vrasjen e Gani Berishës më 18 qershor 1999 në qendrën mjekësore në Skenderaj.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!