Vëmendje: Ja në cilat vende nuk duhet të mbahet afër telefoni – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Vëmendje: Ja në cilat vende nuk duhet të mbahet afër telefoni

18:49 | 09 Tetor 2018

Janë bërë pjesë e pashmangshme e jetës sonë telefonat, por janë disa vende ku ne nuk duhet t’i mbajmë, transmeton Klan Kosova.

Xhepat

Mbajtja e telefonit në xhep sipas mjekëve është gjë e keqe sepse ekspozon trupin drejtpërdrejt në rrezatim.

Nën jastëk

Mbajtja e telefonin nën jastëk mund ta bëjë telefonin të nxehet dhe më pas të shpërthejë.

Afër fytyrës

Kontakti fytyrë-telefon mund të shkaktojë infeksione. Preferohet të përdorni kufje në mënyrë që telefoni të mos bie në kontakt të drejtpërdrejtë me lëkurën.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!