Vëmendje: Së shpejti iPhone do të mbushet pa kabllo – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Vëmendje: Së shpejti iPhone do të mbushet pa kabllo

12:31 | 01 Janar 2018

Apple ka paraqitur një aplikacion patentë për atë që duket se është një sistem i cili një ditë do të mund ta mbush celularin tuaj nga skaji i dhomës.

Patenta e re përshkruan një sistem i cili do t’i furnizojë me rrymë shumë pajisje, duke përdorur lidhje me dhe pa tel.

Mbushja me wireless në shtrirje të gjerë është përballur me shumë sfida, duke përfshirë problemet me distancë dhe rrymë – si dhe siguri, por patenta e Apple duket se i largon të gjitha këto probleme, transmeton Gazeta Express.

Patenta, e vërejtur nga 9to5Mac, u publikua më 28 dhjetor. Një fotografi e përshkrimit të patentës tregon atë se si do të lidhet adapteri i rrymës me shumë pajisje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!