Vëmendje vajza, ky është stili i flokëve që do të jetë trendi në këtë sezon të vjeshtës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Vëmendje vajza, ky është stili i flokëve që do të jetë trendi në këtë sezon të vjeshtës

13:52 | 13 Tetor 2017

Rrjeti social Pinterest është i njohur për motivimin e shumë tendencave të modës. Këtë herë bëhet fjalë për stilimin e flokëve që pëlqehet nga një numër i madh përdoruesish dhe sigurisht që do të jetë një trend i mahnitshëm i sezonit të vjeshtës!

Pinterest ka vendosur të zbulojë se cili modelim i flokëve është më i popullarizuar ndërmjet përdoruesve të tij. Pra, mbi 80,000 prej tyre kanë qenë të kënaqur me këtë lloj prerje dhe cilësi të flokëve. Stilimi i njohur ‘Lob’ ose ‘Long Bob’, për një kohë të gjatë paraqet një nga stilimet më të njohura të flokëve.

Cila është hijëshia e këtij stilimi? Ndoshta për faktin se është stilim shumë i lehtë për t’u mirëmbajtur si dhe e përshtatshme për secilën femër, pa marrë parasysh formën e fytyrës.

Image
Por ky lob apo prerje, nuk mund të quhet klasik. Fjala është për një prerje me shumë shtresa, plot cilësi dhe volum si dhe skaje të flokëve që japin efektin e ombre-s.

Pikërisht, për shkak të kësaj veçorie, kjo prerje e lartpërmendur është tërhequr nga shumë përdorues të Pinterest duke e cilësuar si një stilim ideal të vjeshtës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!