Vendimi i Donald Trump, flet edhe Mogherini – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Vendimi i Donald Trump, flet edhe Mogherini

22:04 | 06 Dhjetor 2017

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Mogherini në një deklarim të saj ndërsa reagon ndaj vendimit të njohjes kryeqytet të Izraelit, Jerusalemin, duke potencuar se duhet të gjendet një rrugë përmes negociatave për zgjidhur statusin e Jerusalemit, njofton Klan Kosova.

“Aspiratat e të dyja palëve duhet të përmbushen dhe një rrugë duhet të gjendet përmes negociatave për të zgjidhur statusin e Jerusalemit si kryeqytetin e ardhshëm të të dy shteteve”, përfundon Shefja e politikës së jashtme e BE-së, Federica Mogherini.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!