Vendoset, kështu do të quhet magjistralja Prishtinë – Mitrovicë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Vendoset, kështu do të quhet magjistralja Prishtinë – Mitrovicë

16:37 | 01 Shkurt 2018

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt.

Qeveria e Kosovës ka vendosur që rrugën magjistrale Prishtinë- Mitrovicë ta emërojë me emrat e tre dëshmorëve “Zahir Pajaziti, Haki Zejnullahu, Edmond Hoxha”.

Ky propozim është dhënë ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!