Vjen një super lajm për kombëtaren e Kosovës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Vjen një super lajm për kombëtaren e Kosovës

21:00 | 19 Tetor 2018

Një lajm i mirë sapo ka ardhur për kombëtaren e Kosovë në futboll.

Portieri kosovar i Manchester Cityt e ka pranuar pasaportën e Republikës së Kosovës.

Kjo do t’ia bëjë të mundur Arijanet Muriqit që të bëhet pjesë e Kombëtares së Kosovës, shkruan Gazeta Express.

19-vjeçari ka lindur në Zvicër, mirëpo prejardhjen e ka nga Rozhaja e Malit të Zi.

Para disa javëve, ai kishte aplikuar për pasaportën kosovare në Zurich të Zvicrës.

Dhe në ndeshjet e muajit nëntor, ai pritet t’i bashkohet skuadrës së Bernard Challandes.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!