Vuçiq takohet me Zaevin në kufi, ja pse – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Vuçiq takohet me Zaevin në kufi, ja pse

11:00 | 02 Shtator 2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të qëndrojë sot në Preshevë.

Ai në pikën kufitare me Tabanovcin e Maqedonisë, do të takohet me kryeministrin maqedon, Zoran Zaev, ka njoftuar Presidenca e Serbisë, përcjell Klan Kosova.

Vuçiq dhe Zaev do të diskutojnë për implementimin e projektit “One Stop Shop” për menaxhimin e integruar të kufirit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!