Wenger ‘dridh botën e futbollit’ me deklaratën e fundit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

 Wenger ‘dridh botën e futbollit’ me deklaratën e fundit

00:00 | 18 Korrik 2018

Arsene Wenger pranon se shpenzimi i 22 vjetëve në krye të Arsenalit ishte një gabim, ndërkohë që francezi ndihej sikur ai ishte “i burgosur në sfidat e tij ” përcjell ORAinfo.

Duke punuar aq shumë për të rindërtuar Topçinjtë në imazhin e tij, trajner francez mendon se ishte gabim që ai qëndroi aq gjatë te Arsenali.

Ka pasur shumë mundësi që të largohej drejt  Real Madridin apo edhe në disa ekipe të angleze, por ai vendosi të i qëndroi besnik të Emirates.

Wenger i tha RTL-së kur u pyet për të zgjedhur gabimin më të madh të karrierës së tij: “Mbase qëndrimi im në të njëjtin klub për 22 vjet”, ka thënë Wenger./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!