WhatsApp kopjon Facebook-un? Ja veçori a e re që pritet të sjellë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

WhatsApp kopjon Facebook-un? Ja veçori a e re që pritet të sjellë

14:26 | 10 Gusht 2017

Facebook, së fundmi i ka dhënë mundësi përdoruesve të tij që në postimet e tyre, ta vendosin me ngjyra, në vend të fotografive dhe videove.

E njëjta veçori pritet të jetë në dispozicion për WhatsApp. Veçoria e re për statuset në WhatsApp raportohet se është tashmë në dispozicionpër përdoruesit beta dhe është në fazën testuese.

Kjo nënkupton se WhatsApp do ta lëshojë këtë veçori të re për të gjithë shumë shpejt.
Pas

WhatsApp në celularët me sistem operimi Android do të marrë një veçori të re, përmes së cilës përdoruesit do të jenë në gjendje që të vendosin statuse me tekst me ngjyra.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!