Xhudistja Distria Krasniqi rrëmben medaljen e artë në ‘Tashkent 2018’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Xhudistja Distria Krasniqi rrëmben medaljen e artë në ‘Tashkent 2018’

13:35 | 09 Nëntor 2018

Xhudistja 22 vjeçare nga Kosova, Distria Krasniqi e ka mundur në finalen për medaljen e artë xhudisten nga Hungaria, Eva Csernoviczki, në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Krasniqi këtë duel e fitoi me ippon.

Gjatë rrugës për në finale, Distria ka mundur gjermanen Menz Katharina dhe holandezen Amber Gersjes.

Vlen të ceket se në finale për medalje të artë janë edhe Majlinda Kelmendi në kategorinë deri 52 kilogramë dhe Nora Gjakova në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!