‘Ylli’ i Juventusit gati të largohet, pas transferimit të Ronaldos – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

‘Ylli’ i Juventusit gati të largohet, pas transferimit të Ronaldos

09:35 | 12 Korrik 2018

Claudio Marchisio është gati për t’u larguar nga Juventusi dhe të shkojë diku tjetër me ofertat që i kanë mbërritur nga Monaco, Amerika, Kina, Australia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ai është duke i konsideruar të gjitha këto oferta dhe po mendon largimin nga klubi i tij i fëmijërisë për shkak që nuk ka vend në formacionin e parë të Allegrit.

Kontrata e tij me Juventusin përfundon në vitin 2020.

32-vjeçari ka bërë 389 paraqitje për Juventusin dhe ka shënuar 37 gola.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!