Yllin që e kërkon Milani, po e transferon Zeniti – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Yllin që e kërkon Milani, po e transferon Zeniti

23:02 | 12 Korrik 2018

Milan Badelj po largohet nga Fiorentina.

Mesfushori kroat nuk e ka vazhduar kontratën me skuadrën italiane, andaj po largohet si lojtar i lirë.

Sipas mediave në Itali, Milan Badelj tashmë është duke arritur marrëveshje me Zenitin, përcjell ORAinfo.

Kroati do të nënshkruaj kontratë tri vjeçare me një pagë prej 5 milionë eurosh në sezon.

Kujtojmë se Milani ishte duke e kërkuar që disa afate, mirëpo Zeniti po e transferon Badeljin si transferim të lirë./ORAinfo/

 

PESCARA, ITALY – FEBRUARY 01: Milan Badelj of ACF Fiorentina in action during the Serie A match between Pescara Calcio and ACF Fiorentina at Adriatico Stadium on February 1, 2017 in Pescara, Italy. (Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images)

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!