Zbulohen emrat e personave që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Zbulohen emrat e personave që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës

23:31 | 13 Qershor 2018

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”.

Ahmeti ka zbuluar emrat e personave që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Rexhep Mala e Nuhi Berisha janë pinjollët e themelimit të UÇK’së, ka thënë ai në T7.

Ahmeti ka thënë se merita kanë edhe Afrim Zhitia, Fadil Vata e të tjerë.

Ahmeti po ashtu ka treguar se komunikata e parë e UÇK’së është lëshuar nga Shkupi, në vitin 1993.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!