Zbulohet arsyeja pse u ‘turpërua’ Argjentina nga Nigeria – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Zbulohet arsyeja pse u ‘turpërua’ Argjentina nga Nigeria

08:52 | 15 Nëntor 2017

Leo Messi është një lojtar themelor në ekipin kombëtar argjentinas. Pa Leo Messin, skuadra argjentinase është krejtësisht e ndryshme, është një tjetër transmeton ORAinfo.

Leo Messi, kapiteni i ekipit argjentinas, është drejtuesi i ‘albiceleste’, por edhe lojtari më vendimtar. Pa Leo Messin, skuadra argjentinase ka vuajtur shumë dhe kjo është demonstruar nga rezultatet dhe statistikat.

Që kur Sabella mori përsipër ekipin argjentinas, që ‘Messidependencia’ e albiceleste është demonstruar. Ka pasur 86 ndeshje të luajtura dhe Argjentina ka humbur 12 prej tyre. Humbja e fundit erdhi në miqësore kundër Nigerisë, pasi që Messi nuk ishte në fushë./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!