Zbulohet e pathëna, ja pse Kessie zgjodhi Milanin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Zbulohet e pathëna, ja pse Kessie zgjodhi Milanin

00:00 | 15 Nëntor 2017

Milan kishte një verë të madhe pasi investuan mbi 200 milionë euro në 11 lojtarë të rinj. Një nga këta lojtarë ishte ylli në rritje Franck Kessié i cili mbërriti nga Atalanta. Agjenti i tij (George Atangana) ka zbuluar  se  pse  Kessie vendosi të kalojë  në Milano në një intervistë me Radio Cc, përcjell ORAinfo.

‘Kessié? Klubet e mëdha gjithmonë duan të nënshkruajnë talentet më të mira dhe nuk ka qenë vetëm Napoli për të, ai ka vlerësuar shumë oferta dhe projekte të ndryshme përpara se të marrë vendimin e tij përfundimtar.

Projekti i ri dhe emocionues,  bëri që ai të vendosë  për ekipin e  Montellas.. Mendoj se ai ka mbështetjen e lojtarëve dhe të menaxhmentit kështu që unë mendoj se ai do të jetë një futbollist që do ta ngrish shumë lartë Milanin’, ka thënë agjenti i Kessie./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!