Zbulohet klubi i ri i Iniestës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Zbulohet klubi i ri i Iniestës

11:54 | 18 Maj 2018

Gazeta japoneze ‘Sports Houchi’ publikoi sot në edicionin e saj se lojtari blaugrana, Andres Iniesta, ka arritur tashmë një marrëveshje për të luajtur në Vibel Kobe të J-League.

?Presidenti i nderit i Federatës së Futbollit të Japonisë, Saburo Kaëabuchi ka konfirmuar klubin e ri të Andres Iniestas, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”, raporton SYRI.net.

Kurse media “Sports Houchi” siguron se spanjolli mund të debutojë me klubin e ri më 26 gusht.

Iniesta do të marshojë për në Japoni pas ndeshjes së fundit të Ligës së Barçës në Camp Nou kundër Real Sociedad.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!