Zgjohet ‘bisha e fjetur’! Ronaldo ia fiton tri pikë Juventusit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Zgjohet ‘bisha e fjetur’! Ronaldo ia fiton tri pikë Juventusit

16:57 | 16 Shtator 2018

Juventusi e ka mposhtur Sassuolon.

‘Zonja e vjetër’ ka fituar me rezultat 2 me 1 ndaj rivalit të Serie A, raporton ORAinfo.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, mirëpo pjesa e dytë e zgjoi bishën e fjetur brenda Cristiano Ronaldos.

Ylli portugez arriti që ta thyej mallkimin e golave në Itali, duke shënuar që të dy golt (50′,65′)

Golin për Sassuolon e shënoi Babacar në minutën e 90′.

Juventusi është në pozitën e parë me 12 pikë, ndërsa Sassuolo në vendin e tretë me 7 pikë./ORAinfo/

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!