Zhvillime dramartike: Shaqiri po transferohet të gjiganti nga Serie A – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Zhvillime dramartike: Shaqiri po transferohet të gjiganti nga Serie A

10:43 | 12 Korrik 2018

Lazio i ka hedhur sytë kah sulmuesi shqiptar i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, ka raportuar Il Corriere dello Sport.

Xherdan Shaqiri ka përfunduar aventurën e tij në Kampionatin Botëror pas eliminimit nga Suedia në fazën e 1/8 të finales, transmeton express.

Felibe Anderson është afër transferimit të tij në West Ham, dhe klubi italian ka filluar të kërkoj për një zëvendësues dhe besohet që është Xherdan Shaqiri i cili kërkon largimi nga Stoke City pas rënies nga Premier Liga.

Mediat italiane raportojnë se Igli Tare është një fans i Shaqirit, dhe mund ta realizojë këtë transferim pasi që të dy janë me origjinë shqiptare.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!