Zjarri në Kaliforni, ja në sa ka arritur numri i të vdekurve… – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Zjarri në Kaliforni, ja në sa ka arritur numri i të vdekurve…

23:55 | 11 Tetor 2017

Ka rritur në 21 persona numri i të vdekurve nga zjarri që ka përfshi disa rajone të Kalifornisë.

Po ashtu nga flakët janë lënduar 180 persona dhe 670 persona konsiderohen të zhdukur.

Siç ka njoftuar policia, nga zjarri janë djegur 2.000 shtëpi dhe 20.000 qytetarë janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre, për shkak të kërcënimit nga zjarri.

Zjarri ka përfshi një pjesë të njohur të Kalifornisë për prodhimin e verës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!