Zyrtare: Ancelotti nënshkruan me yllin që dikur e rriti Milan – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Zyrtare: Ancelotti nënshkruan me yllin që dikur e rriti Milan

21:47 | 11 Qershor 2018

Simone Verdi zyrtarisht është një lojtar i Napolit pasi nga Bolonja  nënshkroi një kontratë pesëvjeçare me napolitanët,përcjell ORAinfo.

Specialisti  i goditjes së lirë ka kryer  testet mjekësore  në klinikën e Villa Stuart të Romës, pastaj shkoi në zyrat e presidentit Aurelio De Laurentiis Filmauro për të nënshkruar kontratën.

Tani që fushata ka përfunduar me 10 gola dhe 10 asistime në 34 paraqitje në Serie A, 25-vjeçari ka pranuar kalimin.

Nga ky kalim Milan gjithashtu do të përfitojë, pasi ata janë të detyruar 20 për qind të tarifës në sajë të marrëveshjes që u pajtuan ta shesin atë në Bolonjë për vetëm 1.5 milion euro në verën e vitit 2016./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!