ZYRTARE: Inzaghi rikthehet në Serie A, tani si trajner i kësaj skuadreje – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

ZYRTARE: Inzaghi rikthehet në Serie A, tani si trajner i kësaj skuadreje

17:38 | 13 Qershor 2018

Ish-sulmuesi i njohur i Milanit, Pippo Inzaghi, është zyrtarizuar më krye të skuadrës së Bolognas në Serinë A.

Ai e pason Roberto Donadonin.

Lajmi është konfirmuar nga Bologna.

Pas dy sezoneve të Venezia në Serinë B, skuadër me të cilin nuk shkoi më shumë se faza gjysmëfinale e Play off-it (Venezia u eliminua nga Palermo) ish-sulmuesi i Milanit dhe i përfaqësueses italiane nis një aventurë të re në elitën e futbollit italian në krye të ekipit emilian.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!