Zyrtare: Milo Gjukanoviq është president i Malit të Zi – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Zyrtare: Milo Gjukanoviq është president i Malit të Zi

23:17 | 15 Prill 2018

Milo Gjukanoviq ka fituar zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi.

Numërimi i të gjitha votave ka nxjerr fitues Gjukanoviqin me 53.8 për qind të votave.

Ndërsa kundërkandidati i tij më i fortë Mlladen Bojaniq, ka marrë 33.5 për qind të votave.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!