ZYRTARE: Shkarkohet trajneri i njohur nga Bundesliga – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

ZYRTARE: Shkarkohet trajneri i njohur nga Bundesliga

15:23 | 21 Janar 2018

Skuadrat e Hamburgut në Gjermani dhe Uatfordit në Angli kanë shkarkuar trajnerët e tyre. Skuadra gjermani ka larguar trajnerin Markus Gisdol, pas humbjes në shtëpi nga Kellni , me çka Hamburgu gjendet në vendin e parafundit me vetëm 15 pikë.

“Pas humbjes të shtunën nga Kellni me rezultat prej 0-2, bordi i drejtorëve në bashkëpunim të ngushtë me drejtorin sportiv Jens Todt, që të ndajë rrugët me trajnerin Markus Gisdol, po ashtu edhe me asistentët e tij Frank Frohling dhe Frank Kaspari”, thuhet në faqen zyrtare të klubit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!