Ҫfarë bëri mbrëmë Lionel Messi?

08:47 | 17 Dhjetor 2018

Mbrëmë u zhvillua ndeshja mes Barcelonës dhe Levantes.

Barcelona fitoi 0 me 5 ndaj Levantes, ndërsa Leo Messi ishte në natën e tij më të mirë.

Ylli argjentinas arriti të realizoj het-trik, duke e quar numrin e golave për këtë vit në 50+ për klub dhe kombëtare, përcjell “lajmi.net”.

Që nëntë vite, Messi ka arritur të shënoj mbi 50 gola, e që e bënë atë lojtarin e vetëm që e arrin ta bëjë këtë.

Në vitin 2010 kishte shënuar 60 gola, 2011 ka shënuar 59 gola, 2012 ka shënuar 91 gola, 2013 ka shënuar 45 gola, 2014 ka shënuar 58 gola, 2015 ka shënuar 52 gola, 2016 ka shënuar 59 gola, 2017 ka shënuar 54 gola dhe në vitin 2018 ka shënuar 50 gola.

Komento: