Atalanata-Juventus, publikohen formacionet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Atalanata-Juventus, publikohen formacionet

14:55 | 26 Dhjetor 2018

Dy ekipet me objektiva shumë të ndryshme takohen sot në stadiumin Atleti Azzurri d’Italia.

Atalanta është nikoqire e kampionit në fuqi italian, Juventusit, i cili po kërkon edhe këtë vit të fitoj titullin e më të mirit në Serie A.

Vendasit kanë pësuar tri humbje në pesë ndeshjet e fundit gjersa vetëm gjashtë futbollistë kanë shënuar 23 golat e zikaltërve.

Në anën tjetër, Juve në 16 ndeshjet e fundit kanë 22 triumfeve dhe katër barazime duke harruar se kur janë mposhtur për herë të fundit.

Theksojmë se Juve është lider në saje 49 pikëve ndërsa vendasit zënë pozitën e nëntë dhe kanë në konton e tyre 24 pikë.

Atalanta: pas pak

Juventus: Szczesny, De Siglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Bentancur, Khedira, Emre Can, Dybala, Mandzukic dhe Costa.

Komento: