11 vjetori i Pavarësisë, ngritet flamuri i Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

11 vjetori i Pavarësisë, ngritet flamuri i Kosovës

09:28 | 17 Shkurt 2019

Sot Kosova feston vitin e 11 të shpalljes së Pavarësisë.

Flamuri shtetëror është ngritur solemnisht në oborrin e ndërtesës së Kuvendit dhe atë të Qeverisë së Kosovës për nder të 11 vjetorit të pavarësisë.

Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë, presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Të njëjtit bën homazhe edhe pranë shtatores së ish presidentit, Ibrahim Rugova.

Komento: