13 vjeҫarja që u bë nënë, pas lindjen, përfundon në këtë gjendje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

13 vjeҫarja që u bë nënë, pas lindjen, përfundon në këtë gjendje

20:01 | 26 Dhjetor 2018

Një rast mjaftë i ҫuditshëm ndodhi në QKUK, ku një 13 vjeҫare u bë nënë.

Ajo tha se nuk kishte ardhur e vetme në Kosovë.

Bashkë, me të ka qenë edhe burri i saj, që gjithashtu është i mitur dhe është vetëm 17 vjeçar.

Ata kanë hy në Kosovë, përmes pikës kufitare në Morinë.

Por, asaj për shkak se ishte shtatzëne i është dashur që të marr trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Aty në Klinikën e Gjinekologjisë edhe ka lindur fëmijën e saj.

E mitura edhe këtë të mërkurë ka qenë e shtrirë në këtë klinikë.

Ndërkohë, mjekët njoftojnë se gjendja e saj është stabile.

Foshnja meqë kishte lindur para kohës, vazhdon po ashtu të jetë nën përkujdesjen e mjekëve.

E në QKUK një fenomen i tillë nuk është i panjohur.

Komento: