14-vjeçares në Pediatri i plotësohet dëshira, ja çka bëjnë qytetarët për të

16:14 | 21 Dhjetor 2018

Një 14 vjeçarje i është plotësuar dëshira e saj.

Pacientes 14-vjeçare të shtrirë në repartin e Hemato-onkologjisë në Klinikën e Pediatrisë në QKUK, i është plotësuar dëshira për laptop.

Luten qytetarët që nëse dëshirojnë të dhurojnë laptop ose dhurata për fëmijët tjerë, të lajmërohen në repartin e Hemato-Onkologjisë në Pediatri QKUK

Pas publikimit të fotografisë ku 14-vjeçarja Dafina shprehi dëshirën e saj që të kishte një laptop, qyetarët ia kanë blerë 5 laptopë, shkruan Gazeta Shneta.

Familjarët në një deklaratë për Gazetën kanë falënderuar qytetarët dhe në të njëjtën kohë kanë kërkuar që të njoftohen se Dafinës tashmë i është plotësuar dëshira e saj.

Poashtu nëse dikush nga qytetarët dëshiron të dhurojë ndonjë dhuratë tjetër, mund të lajmërohen për fëmijë të tjerë të shtrirë në këtë repart në Pediatri.

Blerja e laptopëve është konfirmuar edhe nga Klinika e Pediatrisë.

Komento: