1500-2000 euro, kaq paguhen vajzat e huaja që vijnë si eskorta në Shqipëri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

1500-2000 euro, kaq paguhen vajzat e huaja që vijnë si eskorta në Shqipëri

10:31 | 21 Mars 2023

Gazetarja Aida Topalli deklaroi se vajza nga Amerika Latine apo vende si Gjeorgjia dhe Bjellorusia, punojnë si eskorta në Shqipëri.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Topalli u shpreh se tarifat për shërbimet variojnë nga 350 euro, deri në 2000 euro për shërbim 24 orë.

“Kemi vajza që vijnë nga Amerika Latine, nga Gjeorgjia, Bjellorusia dhe punojnë si eskorta. Janë disa tarifa që variojnë nga 350 euro e lart. Nëse të ofrojnë një shërbim prej 24 orësh, i shkojnë klientit për 24 orë, shifrat variojnë nga 1500-2000 euro.

Mund të zgjedhësh çfarëdo lloj vajze të duash. Ekzistojnë disa faqe në internet, të cilat, mesa di unë, policia po i heton, por është paksa e komplikuar”, theksoi ajo.

Komento: