16 persona zihen duke pirë kafenë një lokal, policia mori këtë vendim – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

16 persona zihen duke pirë kafenë një lokal, policia mori këtë vendim

11:44 | 18 Prill 2020

Policia në Obiliq has një lokal të hapur me 16 persona brenda.

Gjatë ditës së djeshme, njësitë policore pas pranimit të informatave e kanë hasur një lokal të hapur në Obiliq dhe brenda tij pronarin dhe 16 persona tjerë.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe inspektori komunal, i cili ka ndërmarrë masat e parapara ligjore.

Pronari i lokalit është shoqëruar në stacion policor dhe pas intervistimit me urdhër te prokurorit është liruar ne procedurë të rregullt. Ndërsa ndaj personave të tjerë do të vazhdohet me procedurat e parapara.

Komento: