245 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

245 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

15:27 | 02 Gusht 2020

Janë konfirmuar 245 raste të reja me koronavirus në vend.

IKSHPK njofton se nga 468 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren 245 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 71 raste, komuna Podujevë 24 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna Gjakovë 15 raste, komuna Mitrovicë 14 raste, komuna Pejë 14 raste, komuna Ferizaj 11 raste, komuna Vushtrri 11 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Fushë Kosovë 8 raste, komuna Klinë 7 raste, komuna Istog 6 raste, komuna Deçan 5 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Lipjan 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë dhe Kaçanik.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit janë shëruar 133 persona të tjerë dhe 13 kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

Komento: