31 foshnja erdhë në jetë për 24 orë në QKUK, ja sa djem e sa vajza – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

31 foshnja erdhë në jetë për 24 orë në QKUK, ja sa djem e sa vajza

11:01 | 28 Dhjetor 2018

31 fëmijë kanë ardhur në jetë brenda 24 orëve në QKUK. Prej tyre 15 meshkuj dhe 16 femra.

12 nëna kanë lindur për herë të parë.

Në 24 orët e fundit në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike ka pasur 31 lindje.

“Prej tyre 15 meshkuj dhe 16 femra,12 nëna kanë lindur për herë të parë. Nëntë nga lindjet janë kryer me operacion”, thuhet në njoftim.

Komento: