63 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalet e Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

63 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalet e Kosovës

12:59 | 22 Qershor 2021

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 63 pacientë të dyshuar dhe të konfirmuar me COVID-19, thotë raporti i punës për datën 22 qershor 2021.

Prej tyre, 23 janë të konfirmuar pozitivë, 50 me oksigjeno-terapi , kurse 3 vazhdojnë të jenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në QKUK janë të shtrirë 47 pacientë:12 të konfirmuar me COVID-1939 me oksigjeno-terapi1 në gjendje të rëndëNumri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave Klinika Infektive, 12 pacientë, 1 në gjendje të rëndëKlinika e Pulmologjisë, 35 pacientë.

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 16 pacientë2 në gjendje të rënduar11 të konfirmuar pozitivë11 me oksigjeno-terapi.

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshmeSpitali i Prizrenit, 4 pacientë Spitali i Gjakovës, 2 pacientë Spitali i Pejës, 4 pacientë Spitali i Gjilanit, 6 pacientë Spitali i Mitrovicës, 1 pacient Spitali i Vushtrrisë, 3 pacientë.

Komento: