722 të vdekur dhe mbi 22 mijë të infektuar nga koronavirusi në Itali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

722 të vdekur dhe mbi 22 mijë të infektuar nga koronavirusi në Itali

19:03 | 25 Nëntor 2020

Covid-19 në Itali, 722 të vdekur dhe mbi 22 mijë të infektuar.

Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtur edhe si epiqendra e Covid-19 në Evropë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 722 persona dhe janë infektuar 23,232 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 25,853 ndërsa numërohen në total 1,480,874 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 637,149 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,848 të tjerë.

Komento: