A do të hy Vjosa Osmani në zgjedhje me partinë e Albin Kurtit? Flasin nga VV-ja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

A do të hy Vjosa Osmani në zgjedhje me partinë e Albin Kurtit? Flasin nga VV-ja

11:53 | 14 Janar 2021

Asgjë të re nga bashkëpunimi Kurti-Osmani.

Akoma nuk ka ndonjë hap konkret nga bashkëpunimi mes Lëvizjes Vetëvendosje të udhëhequr nga Albin Kurti dhe Iniciativës Qytetare të formuar rishtas nga ushtruesja e detyrës së postit të presidentit Vjosa Osmani.

Këtë për Klan Kosovën e ka konfirmuar zëdhënësi i Vetëvendosjes Përparim Kryeziu.

Kryeziu tha se nuk ka “diçka të re” nga ky bashkëpunim.

Pas shkarkimit të Vjosa Osmanit, nga postet partiake në Lidhjen Demokratike e Kosovës, ishte paralajmëruar një koalicion, por që as kjo nuk kishte ndodhur pasi që afati i përcaktuar nga Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar të martën më 12 janar në ora 18:00.

Komento: