A do të largohet nga PSG? Mbappe jep lajmin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

A do të largohet nga PSG? Mbappe jep lajmin e madh

17:40 | 22 Prill 2019

Kylian Mbappe ka marrë vendim të qëndrojë edhe më tutje në Paris Saint Germain

Sulmuesi i talentuar, Mbappe, ka shkëlqyer mbrëmë në fitoren 3-1 të PSG-së ndaj Monacos.

Ai shënoi tre gola në këtë ndeshje, në minutat 15’, 38’ dhe 55’, për të shkuar në kuotën e 30 finalizimeve deri më tani në Ligue 1.

Ai theu rekord historik në Francë, duk u bërë lojtari më i ri që arrin shifrën e 30 golave në Ligë, derisa u bë vetëm i dyti këtë edicion, pas Lionel Messit, që arrin këtë shifër në top 5 ligat evropiane.

Pas ndeshjes, Mbappe e bëri të qartë se nuk e ka ndërmend të largohet nga PSG-ja, duke i dhënë fund spekulimeve për një transferim të mundshëm në Real Madrid.

“Do të qëndroj në PSG. Jam i lumtur që Zidane është kthyer në Real Madrid. Do t’i shikoj ndeshjet si admirues”, tha pas ndeshjes. /Gazeta Express/

Komento: