A do të pensionohet Casillas, tregon Presidenti i Portos – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

A do të pensionohet Casillas, tregon Presidenti i Portos

22:41 | 15 Maj 2019

Duket se për portierin spanjoll, Iker Casillas tashmë ka ardhur fundi i karrierës.

Ai do të detyrohet të largohet nga futbolli, pas sulmit në zemër që ka pësuar.

Pak ditë më parë, legjenda spanjolle shokoi të gjithë me sulmin në zemër të pësuar në stërvitje te Porto, por për fatin e mirë të tij, e kaloi më së miri.

Megjithatë, ky sulm do të detyrojë Casillasin që të largohet nga futbolli.

Kështu ka lënë të kuptohet presidenti i Portos, Jorge Nuno Pinto da Costa, që ka nisur ofensivën për të gjetur një portier të ri.

“Ne kemi një problem shtesë me Casillas, i cili kishte rinovuar dhe tashmë nuk do mundet të luajë . Tani ne mendojmë për portierin e ri,” ka thënë Da Costa për revistën portugeze “O Jogo”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!