A do të vazhdojë me Barcelonën, më në fund flet Coutinho – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

A do të vazhdojë me Barcelonën, më në fund flet Coutinho

23:31 | 19 Qershor 2019

Coutinho më në fund ka folur për të ardhmën e tij.

Phlippe Coutinho ka theksuar se e ardhmja e tij në Barcelonë është shumë e pasigurt dhe se as vetë ai nuk e di nëse do të jetë pjesë e gjigantit katalonas sezonin e ardhshëm.

Mesfushori brazilian, i cili është blerja më e shtrenjtë në histori të Barçës, vazhdimisht ka shprehur dyshime mbi të ardhmen e tij në Camp Nou.

“Nuk e di nëse do të vazhdoj me Barcelonën”, tha Coutinho për media.

“Askush nuk e di të ardhmen dhe momentalisht jam i përqendruar në lojën me ekipin tim kombëtar (në Kupën e Amerikës)”, shtoi ai.

Courinho mund të largohet nga Barcelona si pjesë e një marrëveshjeje të mundshme me Paris Saint-Germain, për kthimin e Neymarit në Camp Nou.

27-vjeçari tashmë e ka hedhur poshtë mundësinë për të kaluar në Manchester United për shkak të respektit për ish-klubin e tij, Liverpoolin.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!