A gaboi De Jong që ka zgjedhur Barcelonën?

12:06 | 03 Qershor 2019

De Jong ka bërë gabim që ka zgjedhur Barcelonën. Kështu thotë ish trajneri i njohur i Barcelonës.

Ish trajneri i Barcelonës, Louis van Gaal, beson se Frenkie de Jong ka bërë një gabim në zgjedhjen për të nënshkruar me katalanasit për sezonin e ardhshëm, duke pasur parasysh gamën e ofertave të bëra për të, përfshirë një nga Manchester City.

Pak e njohin Ajaxin ose Barcelonën më mirë se Van Gaal, por ai nuk është i bindur se një lëvizje në Camp Nou nga Holanda është ajo që De Jong ka nevojë në këtë pikë në karrierën e tij.

”Mendoj se do të jetë e vështirë për të atje”, i tha ai Fox Sports.

”Jo vetëm sepse ai do të ketë një rol të ndryshëm atje, por sepse do të konkurrojë me të tjerët për të qenë në formacionin startues”.

“Ai është me fat që Barcelona u eliminua në gjysmëfinale [të Ligës së Kampioneve] sepse statusi i klubit është i ndryshëm dhe do të ketë lojtarë të ndryshëm”

“Sipas mendimit tim, ai mund të kishte zgjedhur më mirë”:

”De Jong është një lojtar shumë i mirë, por po kështu edhe Ivan Rakitic, dhe pesë vjet më parë kur isha në Manchester United, dëshiroja të nënshkruaja me Arturo Vidal”, deklaroi strategu holandez.

Komento: