A kishte incidente në procesin zgjedhor, ja çfarë thotë Prokuroria Speciale – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

A kishte incidente në procesin zgjedhor, ja çfarë thotë Prokuroria Speciale

23:15 | 19 Maj 2019

Sot, në katër komunat në veri të Kosovës janë zhvilluar zgjedhje.

Nga Prokuroria Speciale është bërë e ditur se procesi i sotëm zgjedhor në katër komunat veriore është zhvilluar pa asnjë incident.

Koordinatorja Nacionale për zgjedhje, Laura Pula ka njoftuar njofton opinionin se procesi i votimit për kryetar të komunave, Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovica e Veriut, i cili është zhvilluar sot, ka përfunduar pa asnjë rast i cili ka mundur të ndikoj në prishjen e procesit të votimit, transmeton Indeksonline.

“Gjithashtu, ju njoftojmë se kemi përcjellur edhe procesin e numërimit të votave, i cili ka përfunduar pa asnjë problem”, thuhet në njoftimin për media.

Komento: