A kush që e ndal Shaqirin ? Shënon edhe një tjetër gol të bukur

18:41 | 16 Dhjetor 2018

Liverpooli po e shkatërron Manchester United.

Liverpooli ka arritur që të kalojë në epërsi ndaj Manchester United , 3-1, derbi ky më i madhi anglez.
Ndeshja e cila po zhvillohet në stadiumin Anfiled, për momentin po sjellë një lojë të kënaqshme për publikun e madh.

Golin e tretë për vendasit dhe të dytin personal e ka shënuar mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri në minutën e 81 “ të takimit, vetëm 10 minuta pasi që u fut në lojë përcjell ORAinfo.

Duhet cekur se të dyja skuadrat po luftojnë që në fund njëra prej tyre të i rrëmbejë pikët maksimale.
Kujtojmë se Reds janë ekipi i vetëm pa humbje këtë sezon në Premier League./ORAinfo/

Komento: