“A ma fal tradhëtinë”, nga Labi dhe Shkurta – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“A ma fal tradhëtinë”, nga Labi dhe Shkurta

21:30 | 24 Nëntor 2022

Labi dhe Shkurta publikojnë “A ma fal tradhëtinë”.

Tradhtia konsiderohet si një prej shkatarëve kryesor të ndarjes mes çifteve. E disa prej atyre që tradhtojnë edhe pendohen, duke kërkuar falje te personi i zemrës.

Këtë tematikë në këngën e tyre e kanë trajtuar dy yjet e muzikës popullore, Labinot Tahiri dhe Shkurte Gashi.

“A ma fal tradhëtinë” tradhtinë titullohet dueti i tyre i publikuar sonte, e që vjen me tekst të Kershnik Avdiut.

Kjo këngë pason duetin paraprak të Shkurtes që e realizoi me Burakun të tiulluar “Malli”, derisa Labi kishte publikuar këngën “Dashnia e jetës”.

Komento: