A po i bashkohet Kurtit në Qeveri? – Flet Kadaj-Bujupi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

A po i bashkohet Kurtit në Qeveri? – Flet Kadaj-Bujupi

21:25 | 08 Prill 2021

Kadaj-Bujupi mohon se do t’i bashkohet Kurtit në Qeveri.

Ish-deputetja e Kuvendit, Donika Kadaj-Bujupi mohon se do të jetë pjesë e Qeverisë Kurti.

Përmes një shkrimi në rrjetet sociale, ajo ka bërë të ditur se nuk është e interesuar të bëhet pjesë ekzekutivit.

Posti i plotë:

Lajmi i publikuar në disa media se do të bëhem pjesë e Qeverisë së Repubikës së Kosovës nuk është i saktë.

As nuk jam ftuar dhe as nuk jam e interesuar të bëhem pjesë e ekzekutivit.

Koha ka dëshmuar se kisha të drejtë në kundërshtimin e Qeverisë jolegjitime të z.Avdullah Hoti.

Tashmë, Republika e Kosovës ka institucione legjitime. Kjo është pozitive.

Pushtetit i uroj realizimin e zotimeve parazgjedhore, ndërsa opozitës reflektim e reforma përmbajtësore, përfaqësuese dhe strukturore; në funksion të ndërtimit të kundër-pushteteve të domosdoshme për zhvillimin e demokracisë dhe për funksionalitetin e Republikës.

Në ndërkohë, unë mbetem e përkushtuar në aktivitete rekreative dhe familjare.

Komento: