AAK-PSD: Sipas një sondazhi ndërkombëtar, jemi të parët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

AAK-PSD: Sipas një sondazhi ndërkombëtar, jemi të parët

22:24 | 10 Shtator 2019

Me 6 tetor do të mbahen zgjedhjet në vendin tonë.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se bashkë me Partinë Socialdemokrate sipas një sondazhi ndërkombëtar, por pa e treguar se kush, kanë dalë të parët.

“Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës njofton mbështetësit, anëtarët dhe opinionin se, sipas sondazhit të fundit, të realizuar nga një kompani kredibile ndërkombëtare, koalicioni AAK-PSD tashmë renditet i pari, me 24.3% mbështetje nga qytetarët. AAK është përpara subjektit të dytë me një diferencë prej 1.2%”.

AAK ka falënderuar të gjithë mbështetësit dhe qytetarët e Kosovës në përgjithësi, që sipas tyre në numër gjithnjë e më të madh po i besojnë vizionit të AAK-PSD për Kosovën 100% shtet.

“Koalicioni AAK-PSD, me kandidatin për Kryeministër Ramush Haradinajn, po shkon 100% drejt fitores”.

Komento: