Abazi thotë se një epokë e re po fillon për qytetarët e Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Abazi thotë se një epokë e re po fillon për qytetarët e Kosovës

19:46 | 26 Dhjetor 2019

Haki Abazi ka thënë se republika po iu kthehet qytetarëve.

Deputeti i VV’së, Haki Abazi, me anë të një shkrimi në Facebook ka thënë se një epokë e re po fillon për qytetarët e Kosovës.

“Epokë e re ka filluar sot në Republikën e Kosovës”, ka shkruar ai.

“Republika po ju kthehet qytetarëve dhe shteti dhe institucionet do të janë në sherbim të interesave të tyre”

“Urime të gjithëve”, shtoi Abazi.

Ndryshe sot është konstituar Kuvendi i Kosovës dhe është zgjedhur kryesia e re e këtij institucioni.

Komento: