Abdixhiku i vendosur : Nuk do të fillojnë projektet e reja, pa përfunduar ato që janë në proces – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Abdixhiku i vendosur : Nuk do të fillojnë projektet e reja, pa përfunduar ato që janë në proces

10:30 | 13 Shkurt 2020

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka vizituar punimet e deritanishme në zgjerimin e rrugës nacionale N25, Besi-Podujevë.

Abdixhiku tha se në vitin 2020 do të ndahet buxhet shtesë dhe që nuk do të fillojnë projekte të reja pa përfunduar ato që janë në proces.

“Kemi diskutuar me stafin kemi bërë planifikimet financiare që rruga të përfundojë në buxhetin e vitit 2020 do të ndajmë buxhet shtesë për dinamike të re të punimeve”. “Një nga rrugët më të frekuentuara dhe që ndodhin aksidente”.

“Prioritet do t’i japim të gjitha projekteve që kanë mbet pa përfundim, nuk fillojmë të reja pa përfunduar ato që janë në proces”, tha ai, raporton EO.

Komento: