Acar! Ja çfarë temperatura na presin nesër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Acar! Ja çfarë temperatura na presin nesër

23:25 | 23 Shkurt 2019

Ditët e ftohëta janë kthyer përsëri në vendin tonë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe nesër moti do të jetë i ftohtë.

Temperaturat minimale do të arrijnë në -9 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Rrezet e diellit nuk do të ndikojnë në ngritjen e temperaturave, pasi që masat e ajrit me origjinë arktike vetëm çka do të jenë më të fuqishme dhe si pasojë, do të ndikojnë në uljen e temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -9 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe veriperëndimit , herë-herë me vrull, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri në 11m/s”, njofton IHMK

Komento: