Adelina apo Leonora, cila po duket me mirë në dimi e jelek? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Adelina apo Leonora, cila po duket me mirë në dimi e jelek?

13:20 | 25 Qershor 2022

Adelina Ismaili dhe Leonora Jakupin janë dy ndër këngëtaret me të dashura për publikun shqiptarë.

Ato për tri dekada vazhdojnë të jenë aktive në sjelljen e këngëve të reja, të cilat mënjëherë mirëpriten nga fansat e tyre.

Adelina dhe Leonora njihen edhe për përleshjen fizike që kishte ndodhur vite me parë. Nga ajo kohë, dy ikonat e muzikës shqiptare, nuk flasin mes vete, përcjell ORAinfo.

E ditëve të fundit, ato i ka bërë ‘bashkë’ diçka tjetër.

Dy këngëtarët janë shfaqur me veshje tradicionale. Të rregulluara bukur dhe të veshura me dimi e jelek, Adelina dhe Leonora po shkëlqejnë.

E fansat le të vlerësojnë nëse Adelinës apo Leonorës po i rri me mirë veshja tradicionale. /ORAinfo/

Adelina Ismaili:

Leonora Jakupi:

Komento: