Agjenti i Higuain udhëton në Londër për të nënshkruar mërrëveshjen me Chelsean

15:55 | 18 Janar 2019

Gonzalo Higuain te Chelsea është një marrëveshje që mund të përfundojë në orët e ardhshme.

Vëllai dhe agjenti i tij Nicolas do të mbërrijë në Londër nga Madridi.

Nicolas Higuain mbërriti sot në kryeqytetin spanjoll dhe prej andej do të mbërrijë në Londër për të nënshkruar marrëveshjen, përcjell ORAinfo.

Higuain pritet të nënshkruajë një kontratë prej 9 milionë eurosh me Chelsean.

Ndërkohë që bosi i Blues, Maurizio Sarri, ka dhënë një përditësim përpara Kupës së Carabao Cup kundër Arsenalit.

“Nuk e di se sa afër është Higuain. Kam folur me Maria Granavskoia dy javë më parë dhe e di se ai po punon shumë për të më bërë të lumtur. Unë nuk di asgjë specifike në lidhje me shitjet. Unë nuk e quaj atë çdo natë për të pasur përditësime, unë preferoj të përdor energjitë e mia në terren sesa në negociatat e transferimit”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: